Michael Schilkin

(Finland, 1900-1962)
Michael Schilkin
(Finland, 1900-1962)

MIKAEL SCHILKIN, KERAMIKSKULPTUR. Björnunge. Sign. M. Schilkin, Arabia.

Rödbrun glasyr. Bredd 24 cm.

Sedvanligt slitage.

Konstnär

Klubbat pris
2 355
26 918
2 481
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
22 apr 2015 15:38
2 355 EUR
22 apr 2015 15:38
2 255 EUR
22 apr 2015 14:46
2 155 EUR
22 apr 2015 14:46
2 055 EUR
22 apr 2015 13:39
1 827 EUR
22 apr 2015 12:09
1 777 EUR
22 apr 2015 12:09
1 750 EUR
22 apr 2015 12:08
1 716 EUR
22 apr 2015 12:08
1 666 EUR
22 apr 2015 12:07
1 605 EUR
22 apr 2015 12:07
1 555 EUR
22 apr 2015 12:04
1 494 EUR
22 apr 2015 12:04
1 444 EUR
22 apr 2015 7:57
1 370 EUR
22 apr 2015 7:50
1 320 EUR
22 apr 2015 7:37
1 200 EUR
22 apr 2015 5:27
888 EUR
21 apr 2015 22:14
850 EUR
21 apr 2015 7:27
800 EUR
20 apr 2015 16:55
777 EUR
2 apr 2015 21:02
700 EUR
2 apr 2015 17:55
333 EUR
2 apr 2015 12:56
300 EUR