Aune Siimes

(Finland, 1909-1964)
Aune Siimes
(Finland, 1909-1964)

AUNE SIIMES, KERAMIKSKÅL. Sign. AS, Arabia. 1940-tal.

Ljus glasyr med krackelerad dekor. Diam. 16 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
140
1 476
160
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (10 bud)
10 maj 2015 15:05
140 EUR
7 maj 2015 19:38
130 EUR
7 maj 2015 19:38
125 EUR
7 maj 2015 19:38
120 EUR
7 maj 2015 19:38
110 EUR
5 maj 2015 21:53
100 EUR
5 maj 2015 9:55
80 EUR
2 maj 2015 15:18
75 EUR
2 maj 2015 8:38
50 EUR
1 maj 2015 16:21
30 EUR