Alvar & Aino Aalto

(Finland)
Alvar & Aino Aalto
(Finland)

ALVAR & AINO AALTO, SKRIV-/SPEGELBORD, Nr 190. Artek, 1950-tal.

Björk. Inredning under skivan, lock med uppfällbar spegel, hurtsen med fem lådor. 100x50 cm, höjd 71 cm.

Slitage, repor.

Klubbat pris
1 200
13 656
1 274
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (11 bud)
9
22 apr 2015 16:18
1 200 EUR
9
22 apr 2015 16:17
1 150 EUR
16 apr 2015 21:12
980 EUR
8
15 apr 2015 22:37
820 EUR
13 apr 2015 19:13
720 EUR
10 apr 2015 20:18
700 EUR
6 apr 2015 8:08
520 EUR
5 apr 2015 0:16
500 EUR
4 apr 2015 15:06
400 EUR
3 apr 2015 22:12
250 EUR
3 apr 2015 22:04
50 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

491. Hans Scherlund.
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
5 500 SEK