Madeleine Pyk – en samling F769

Aino Anttila

(Finland, Född 1923)
Aino Anttila
(Finland, Född 1923)

AINO ANTTILA, KERAMIKFAT. Sign. A A, Arabia. 1970-talets början

Oxblodsröd och ljusgrön glasyr. Diam. 46,5 cm. höjd 5 cm.

Sedvanligt slitage.

This item is collected at Iso Roobertinkatu 12 Helsinki after the auction has ended​.

Klubbat pris
380
4 005
435
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (6 bud)
3 jun 2015 16:25
380 EUR
3 jun 2015 16:25
360 EUR
3 jun 2015 16:20
340 EUR
3 jun 2015 16:20
320 EUR
26 maj 2015 16:30
300 EUR
26 maj 2015 9:35
30 EUR