Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, TAKLAMPA, AMA 500. Tillverkare Valaistustyö, 1970-talets början.

Vitmålad plåt och mässing. Diameter 31 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
470
5 349
499
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (6 bud)
20 apr 2015 15:36
470 EUR
20 apr 2015 15:36
450 EUR
20 apr 2015 13:15
420 EUR
3 apr 2015 15:43
400 EUR
2 apr 2015 21:36
200 EUR
2 apr 2015 17:15
100 EUR