Madeleine Pyk – en samling F769

Göran Hongell

(Finland, 1902-1973)
Göran Hongell
(Finland, 1902-1973)

GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. G.H. -35, Karhula.

Slipat bärnstensfärgat glas med stjärndekor. Höjd 13,5 cm. Diameter 19 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
570
6 008
652
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (12 bud)
22 apr 2015 15:39
570 EUR
22 apr 2015 15:39
550 EUR
22 apr 2015 15:38
530 EUR
16 apr 2015 20:57
510 EUR
15 apr 2015 22:06
490 EUR
14 apr 2015 8:46
470 EUR
14 apr 2015 8:45
450 EUR
14 apr 2015 8:45
440 EUR
3 apr 2015 21:57
420 EUR
3 apr 2015 21:21
400 EUR
2 apr 2015 23:30
350 EUR
2 apr 2015 13:38
200 EUR