Alexander Calder

(USA, 1898-1976)
Alexander Calder
(USA, 1898-1976)

ALEXANDER CALDER, "TWO SPIRALS".

Sign. Färglitografi 25/75, 75x110,5 cm.

Konstnär

Klubbat pris
3 605
40 628
3 762
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (30 bud)
23 apr 2015 15:42
3 605 EUR
23 apr 2015 15:42
3 505 EUR
23 apr 2015 15:42
3 500 EUR
23 apr 2015 15:42
3 200 EUR
23 apr 2015 15:42
3 100 EUR
23 apr 2015 15:41
3 000 EUR
23 apr 2015 15:40
2 900 EUR
23 apr 2015 15:39
2 800 EUR
23 apr 2015 15:39
2 800 EUR
23 apr 2015 15:37
2 700 EUR
23 apr 2015 15:37
2 600 EUR
23 apr 2015 15:36
2 500 EUR
23 apr 2015 15:36
2 500 EUR
23 apr 2015 15:36
2 300 EUR
23 apr 2015 15:36
2 200 EUR
23 apr 2015 15:35
2 100 EUR
23 apr 2015 15:35
2 000 EUR
23 apr 2015 15:31
1 900 EUR
23 apr 2015 15:31
1 850 EUR
22 apr 2015 19:18
1 700 EUR
22 apr 2015 17:35
1 650 EUR
21 apr 2015 17:08
1 550 EUR
21 apr 2015 17:06
1 500 EUR
21 apr 2015 17:05
1 450 EUR
21 apr 2015 17:05
1 400 EUR
21 apr 2015 17:05
1 070 EUR
21 apr 2015 17:05
1 020 EUR
17 apr 2015 13:15
840 EUR
3 apr 2015 23:09
820 EUR
2 apr 2015 18:33
800 EUR