Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Otydlig sign. G. Nyman, Nuutajärvi 1940-tal.

Ljuslila glas med musch. Höjd 23,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
1 050
11 687
1 112
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (4 bud)
15 apr 2015 20:16
1 050 EUR
15 apr 2015 20:16
1 000 EUR
6 apr 2015 7:04
400 EUR
3 apr 2015 9:43
300 EUR