Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -57.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Höjd 49 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
3 100
35 278
3 291
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
11
23 apr 2015 17:31
3 100 EUR
10
23 apr 2015 10:00
3 000 EUR
9
16 apr 2015 21:07
2 900 EUR
8
15 apr 2015 22:31
2 500 EUR
13 apr 2015 19:12
2 400 EUR
11 apr 2015 21:41
2 300 EUR
10 apr 2015 11:17
2 100 EUR
5 apr 2015 18:37
1 900 EUR
3 apr 2015 22:03
1 850 EUR
3 apr 2015 16:27
1 700 EUR
2 apr 2015 23:45
888 EUR
2 apr 2015 18:30
500 EUR