Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, BORD. Tillverkat av Boman. 1940-tal.

Massivt trä, björk och teak faner, lackerat. Diameter 80 cm, höjd 60,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
300
3 141
341
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (8 bud)
21 apr 2015 14:04
300 EUR
21 apr 2015 14:03
270 EUR
20 apr 2015 14:09
250 EUR
20 apr 2015 14:08
200 EUR
17 apr 2015 7:50
180 EUR
15 apr 2015 7:40
150 EUR
11 apr 2015 21:48
35 EUR
8 apr 2015 23:01
30 EUR