VÄVD TAPET, Sign. Tidigt 1600-tal, Bryssel.

Signerad Jan Raes. Mytologiskt motiv i Rubens stil. Text på spanska. Höjd 317 cm, bredd 338 cm. Senare fodrad.

Smuts, fläckar, reparationer, skador, revor och hål.

Utställd på "Barokki-Barock", Heinola stadsmuseum 2014.

Barokki-Barock, Heinola stadsmuseums publikation nr 25. Avbildad i utställningskatalogen sida 13.

Klubbat pris
8 000
90 160
8 348
Utropspris
10 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
23 maj 2015 16:46
8 000 EUR
15 maj 2015 12:53
7 755 EUR
14 maj 2015 15:45
7 555 EUR
11 maj 2015 23:08
6 666 EUR
9 maj 2015 21:04
5 000 EUR
9 maj 2015 19:41
2 500 EUR
8 maj 2015 21:55
2 000 EUR
8 maj 2015 21:11
540 EUR
8 maj 2015 20:10
520 EUR
8 maj 2015 20:06
500 EUR