BYRÅ, rokoko, 1700-tal, troligen Finland.

Fanerad med olika träslag, bronsbeslag. Bredd 110 cm, djup 62 cm, höjd 82 cm.

Fanerskador, slitage.

Proveniens

Gösta Serlachius minnesfond.

Klubbat pris
820
9 405
858
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (13 bud)
29 sep 2015 16:07
820 EUR
29 sep 2015 16:07
800 EUR
29 sep 2015 16:06
740 EUR
29 sep 2015 16:06
720 EUR
29 sep 2015 16:06
700 EUR
29 sep 2015 16:06
680 EUR
29 sep 2015 13:49
660 EUR
25 sep 2015 20:12
640 EUR
24 sep 2015 21:09
620 EUR
24 sep 2015 21:09
600 EUR
24 sep 2015 19:37
520 EUR
21 sep 2015 20:30
500 EUR
21 sep 2015 19:20
220 EUR