SEMIANTIK KHORASAN, 577,5 x 414,5 cm.

Vinrödmelerat botten med stora polykroma palmett- och blomslingor samt molnband. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka. Breda benvita sekundärbårder med rankor.

Några få ställen med hårt slitage. Fläckar, ett litet hål (2 cm i diameter), liten lagning (8x1 cm). Sidorna med smärre trampveck, en kortsida något skadad.

Klubbat pris
2 400
27 048
2 504
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
26 maj 2015 18:58
2 400 EUR
26 maj 2015 18:58
2 300 EUR
26 maj 2015 18:57
2 200 EUR
26 maj 2015 18:56
2 100 EUR
26 maj 2015 18:55
2 000 EUR
26 maj 2015 18:55
1 950 EUR
26 maj 2015 18:54
1 900 EUR
26 maj 2015 18:54
1 850 EUR
26 maj 2015 18:53
1 800 EUR
26 maj 2015 18:53
1 750 EUR
26 maj 2015 18:52
1 700 EUR
26 maj 2015 18:52
1 650 EUR
26 maj 2015 18:51
1 600 EUR
26 maj 2015 18:50
1 550 EUR
12 maj 2015 22:46
1 500 EUR
12 maj 2015 21:48
309 EUR
11 maj 2015 18:59
222 EUR
9 maj 2015 7:28
110 EUR
8 maj 2015 22:06
100 EUR