Hjalmar Munsterhjelm

(Finland, 1840-1905)
Hjalmar Munsterhjelm
(Finland, 1840-1905)

HJALMAR MUNSTERHJELM, VID ÅSTRANDEN, FÖRMIDDAGSSTÄMNING.

Sign. Olja på duk 38,5x61 cm.

Proveniens

Galerie Hörhammer. A tergo inventarienummer 31241.

Konstnär

Klubbat pris
17 700
200 541
18 466
Utropspris
14 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
9
27 maj 2015 14:55
17 700 EUR
8
27 maj 2015 14:55
17 500 EUR
8
27 maj 2015 14:45
17 300 EUR
9
27 maj 2015 13:12
17 100 EUR
8
27 maj 2015 13:12
17 000 EUR
8
27 maj 2015 13:11
16 900 EUR
9
27 maj 2015 13:11
16 700 EUR
8
27 maj 2015 12:20
16 500 EUR
9
27 maj 2015 12:20
16 300 EUR
9
27 maj 2015 12:20
16 200 EUR
8
27 maj 2015 12:20
16 000 EUR
9
27 maj 2015 12:10
15 200 EUR
8
27 maj 2015 12:10
15 000 EUR
8
27 maj 2015 11:54
14 400 EUR
9
27 maj 2015 11:33
14 200 EUR
8
27 maj 2015 11:32
14 000 EUR
9
27 maj 2015 11:32
13 800 EUR
8
27 maj 2015 11:14
13 600 EUR
9
27 maj 2015 10:41
13 400 EUR
8
27 maj 2015 10:40
13 200 EUR
9
27 maj 2015 10:40
13 200 EUR
8
25 maj 2015 19:52
13 000 EUR
20 maj 2015 22:05
11 500 EUR
8
16 maj 2015 19:04
11 000 EUR
15 maj 2015 12:16
7 800 EUR
15 maj 2015 12:13
7 400 EUR
14 maj 2015 13:54
7 200 EUR
9 maj 2015 8:11
7 000 EUR
8 maj 2015 22:57
5 500 EUR
8 maj 2015 22:20
2 000 EUR
8 maj 2015 21:22
1 000 EUR