Akseli Gallen-Kallela

(Finland, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela
(Finland, 1865-1931)

AKSELI GALLEN-KALLELA, FÖRSTA SNÖN, KORPILAX.

Sign. 1928. Olja på skiva 25x25 cm.

Konstnär

Klubbat pris
10 000
114 700
10 465
Utropspris
9 000 EUR
Budhistorik (23 bud)
13
28 maj 2015 12:30
10 000 EUR
12
28 maj 2015 12:30
9 800 EUR
12
27 maj 2015 20:29
9 705 EUR
13
27 maj 2015 20:29
9 505 EUR
12
27 maj 2015 20:29
9 500 EUR
13
27 maj 2015 20:29
9 300 EUR
12
27 maj 2015 20:29
9 100 EUR
13
24 maj 2015 19:06
8 900 EUR
12
24 maj 2015 17:41
8 700 EUR
11
24 maj 2015 17:41
8 500 EUR
12
24 maj 2015 17:41
8 300 EUR
11
22 maj 2015 23:16
8 100 EUR
10
11 maj 2015 22:07
7 900 EUR
9
11 maj 2015 15:28
7 700 EUR
8
11 maj 2015 15:28
7 507 EUR
8
10 maj 2015 22:54
7 500 EUR
10 maj 2015 21:31
6 700 EUR
9 maj 2015 8:34
6 500 EUR
8 maj 2015 23:41
5 500 EUR
8 maj 2015 23:04
2 000 EUR
8 maj 2015 19:55
900 EUR
8 maj 2015 19:47
400 EUR
8 maj 2015 12:38
100 EUR