Sigfrid August Keinänen

(Finland, 1841-1914)
Sigfrid August Keinänen
(Finland, 1841-1914)

SIGFRID AUGUST KEINÄNEN, olja på duk, signerad och daterad 1886.

Aftonstämning, 32 x 40 cm.

Krackelering, skador, färgbortfall.

Klubbat pris
500
5 735
523
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (5 bud)
24 sep 2015 19:30
500 EUR
22 sep 2015 21:19
410 EUR
19 sep 2015 7:19
380 EUR
18 sep 2015 20:39
340 EUR
16 sep 2015 13:25
200 EUR