SUPKOPP OCH FAT, silver, Stockholm 1705, totalvikt 149 g.

Supkoppen tillverkad av Christian Henning 1692-1716. Fatet ostämplat. Båda med förgylld insida. Graverade monogram. Supkoppens mått 7,5x4,2 cm. Fatets diameter 12 cm.

Bruksslitage, gravyrer och bomärken.

Klubbat pris
1 050
11 897
1 095
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (22 bud)
26 maj 2015 16:38
1 050 EUR
26 maj 2015 16:38
1 000 EUR
26 maj 2015 16:38
970 EUR
26 maj 2015 16:38
950 EUR
26 maj 2015 15:21
920 EUR
26 maj 2015 15:21
900 EUR
25 maj 2015 21:45
864 EUR
25 maj 2015 21:45
844 EUR
12 maj 2015 17:08
740 EUR
12 maj 2015 17:08
720 EUR
12 maj 2015 12:36
694 EUR
12 maj 2015 12:36
674 EUR
12 maj 2015 4:48
670 EUR
12 maj 2015 4:47
650 EUR
12 maj 2015 4:47
644 EUR
11 maj 2015 13:14
624 EUR
10 maj 2015 17:54
604 EUR
10 maj 2015 17:54
600 EUR
10 maj 2015 12:18
571 EUR
10 maj 2015 12:18
551 EUR
10 maj 2015 11:03
500 EUR
8 maj 2015 20:16
400 EUR