TEKANNA, silver, S:t Petersburg, ca 1820-30. Vikt 658,7 g.

Biedermeier, ej mästarstämpel. Hänkel och knopp i trä, invändigt förgylld. Längd 28 cm.

Locket skevt, bruksslitage.

ЧАЙНИК. Серебро. Санкт-Петербург, ок. 1820-30. Вес 658,7 г.
Бидермейер, без пометок производителя. Позолочен изнутри, деревянная ручка. Высота 28 см.

Klubbat pris
649
7 405
675
Utropspris
450 EUR
Budhistorik (12 bud)
26 maj 2015 18:43
649 EUR
8
24 maj 2015 17:30
629 EUR
24 maj 2015 12:12
609 EUR
8
24 maj 2015 12:12
590 EUR
22 maj 2015 14:41
570 EUR
22 maj 2015 14:41
550 EUR
21 maj 2015 22:05
370 EUR
11 maj 2015 8:42
350 EUR
9 maj 2015 11:16
150 EUR
9 maj 2015 9:59
44 EUR
8 maj 2015 15:26
35 EUR
8 maj 2015 15:25
30 EUR