GUSTAVIANSK BYRÅ, Sverige, sent 1700-tal.

Grå kalkstensskiva. Rikligt dekorerad med intarsia av olika träslag. Valnöt, fruktträd och masurbjörk. Bronsbeslag. Bredd 101 cm, djup 50 cm, höjd 80 cm.

Bruksslitage.

Klubbat pris
5 300
60 049
5 529
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (28 bud)
16
26 maj 2015 16:37
5 300 EUR
13
26 maj 2015 16:34
5 100 EUR
16
26 maj 2015 16:34
5 000 EUR
13
26 maj 2015 16:33
4 800 EUR
16
26 maj 2015 16:31
4 600 EUR
13
26 maj 2015 16:30
4 400 EUR
15
26 maj 2015 16:26
4 200 EUR
14
26 maj 2015 15:39
4 000 EUR
26 maj 2015 15:39
4 000 EUR
14
26 maj 2015 15:38
3 900 EUR
26 maj 2015 15:38
3 800 EUR
14
26 maj 2015 12:40
3 700 EUR
13
26 maj 2015 12:40
3 600 EUR
13
25 maj 2015 15:40
3 300 EUR
12
25 maj 2015 15:40
3 200 EUR
12
23 maj 2015 19:41
3 100 EUR
11
14 maj 2015 21:48
3 000 EUR
10
11 maj 2015 17:07
2 800 EUR
9
10 maj 2015 17:50
2 600 EUR
8
10 maj 2015 11:30
2 100 EUR
9 maj 2015 20:32
2 000 EUR
9 maj 2015 20:19
1 500 EUR
8 maj 2015 22:49
600 EUR
8 maj 2015 21:08
570 EUR
8 maj 2015 18:06
550 EUR
8 maj 2015 16:02
500 EUR
8 maj 2015 15:57
40 EUR
8 maj 2015 12:14
30 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

392. Elke Krystufek, "One of you".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK