SENGUSTAVIANSK MJÖLKKANNA, silver, Borgå 1825, Isak Carlstedt. Vikt 135 g.

Kaskformad med stiliserad bladdekor. Insidan förgylld. Längd 16,5 cm.

Bruksslitage.

Klubbat pris
610
6 911
636
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (5 bud)
27 maj 2015 19:03
610 EUR
26 maj 2015 8:57
590 EUR
18 maj 2015 23:11
570 EUR
15 maj 2015 17:27
550 EUR
14 maj 2015 20:30
500 EUR