VÄVD TAPET, Bryssel, 1600-talets första hälft, 344 x 317 cm.

Ylle och silke. Pompeius offrande. Troligen efter förlaga av Bernard van Brustom.

Slitage och skador.

Utställd Barokki-Barock, Heinola stadsmuseum 2014

Barock, Heinola stadsmuseums publikation nr 25. Avbildad i utställningskatalogen sida 153.

5 001
57 361
5 234
Utropspris
10 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (10 bud)
9
3 jul 2015 15:40
5 001 EUR
9
3 jul 2015 15:37
3 000 EUR
8
3 jul 2015 8:48
2 001 EUR
2 jul 2015 13:43
1 150 EUR
2 jul 2015 9:06
650 EUR
1 jul 2015 11:26
270 EUR
30 jun 2015 15:01
250 EUR
29 jun 2015 13:59
110 EUR
28 jun 2015 23:25
100 EUR
26 jun 2015 18:39
40 EUR