KINESISK TE- OCH KAFFESERVIS, 5 DELAR, silver, Shanghai ca 1900, Wo Shing.

Femdelad silver exportservis. Rikligt dekorerad med blommor och träimitation. Insidan förgylld. Brickans storlek 57,5x32,5 cm. Kaffekannans höjd 16 cm.

Obetydligt slitage.

Klubbat pris
5 200
58 916
5 425
Utropspris
4 300 EUR
Budhistorik (9 bud)
27 maj 2015 14:34
5 200 EUR
27 maj 2015 14:34
5 000 EUR
12 maj 2015 19:34
4 800 EUR
12 maj 2015 19:34
4 600 EUR
12 maj 2015 0:11
4 400 EUR
11 maj 2015 13:14
4 200 EUR
9 maj 2015 8:33
3 700 EUR
9 maj 2015 8:33
3 600 EUR
8 maj 2015 13:57
3 500 EUR