Konrad Mägi

(Estland, 1878-1925)
Konrad Mägi
(Estland, 1878-1925)

KONRAD MÄGI, LANDSKAP.

Olja på duk 24x34 cm.

Proveniens

Privatsamling, Finland.

Noor Eesti, Unga Estniska konstnärer och författare på Åland 1906-1913. Adamson-Eric Museum, Tallinn 2.3-28.5 2006; Önningebymuseet Åland 9.6-28.5 2006.

Utställningskatalogen för Noor Eesti, bild sid 32-33; pärmbild till "Turns in the Centuries, turns in literature" ed. Anneli Mihkelev, Tallinn 2009.

12 700
145 669
13 291
Utropspris
25 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (9 bud)
9
9 nov 2015 14:16
12 700 EUR
8
29 okt 2015 4:56
12 500 EUR
23 okt 2015 8:08
12 000 EUR
20 okt 2015 13:30
10 100 EUR
20 okt 2015 12:26
7 000 EUR
20 okt 2015 8:38
1 100 EUR
20 okt 2015 8:22
1 050 EUR
20 okt 2015 7:53
1 000 EUR
20 okt 2015 7:38
100 EUR