Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

NANNY STILL, GLASSKULPTUR. Turmalin. Sign. Nanny Still, Riihimäen Lasi Oy.

Klart, blått och grönt glas. Diam. 24,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 750
19 828
1 826
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (28 bud)
8 nov 2015 14:11
1 750 EUR
8 nov 2015 14:10
1 700 EUR
8 nov 2015 14:10
1 700 EUR
8 nov 2015 14:10
1 650 EUR
8 nov 2015 14:10
1 600 EUR
7 nov 2015 21:16
1 550 EUR
7 nov 2015 21:16
1 500 EUR
7 nov 2015 21:14
1 400 EUR
7 nov 2015 21:14
1 350 EUR
7 nov 2015 20:42
1 300 EUR
7 nov 2015 20:38
1 250 EUR
7 nov 2015 20:37
1 200 EUR
7 nov 2015 20:37
1 200 EUR
7 nov 2015 20:37
1 050 EUR
7 nov 2015 20:37
1 000 EUR
7 nov 2015 20:03
820 EUR
7 nov 2015 19:57
800 EUR
7 nov 2015 19:54
640 EUR
7 nov 2015 19:54
620 EUR
7 nov 2015 10:32
608 EUR
7 nov 2015 10:32
588 EUR
6 nov 2015 18:08
580 EUR
27 okt 2015 11:33
560 EUR
27 okt 2015 11:33
560 EUR
26 okt 2015 15:23
540 EUR
26 okt 2015 9:58
520 EUR
20 okt 2015 16:15
500 EUR
19 okt 2015 16:15
175 EUR