Toini Muona

(Finland, 1904-1987)
Toini Muona
(Finland, 1904-1987)

TOINI MUONA, KERAMIGOLVURNA. Sign. TM. Arabia, 1940-tal.

Ljus craquelée-glasyr. Höjd 46 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
4 000
42 160
4 578
Utropspris
5 000 EUR
Budhistorik (6 bud)
8 nov 2015 18:40
4 000 EUR
8 nov 2015 18:40
3 800 EUR
7 nov 2015 20:45
3 500 EUR
1 nov 2015 14:02
2 950 EUR
22 okt 2015 0:06
200 EUR
19 okt 2015 21:42
50 EUR