Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. Sent 1940-tal.

Klart och lila glas med musch. Höjd 12 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.This item should be collected at Iso Roobertinkatu 12 after the auction has ended.

Klubbat pris
480
5 438
501
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (15 bud)
8 nov 2015 16:39
480 EUR
8
8 nov 2015 12:38
460 EUR
8 nov 2015 12:38
440 EUR
8 nov 2015 12:38
420 EUR
8
8 nov 2015 12:38
400 EUR
7 nov 2015 20:15
360 EUR
6 nov 2015 12:56
340 EUR
6 nov 2015 12:48
320 EUR
3 nov 2015 20:08
300 EUR
26 okt 2015 14:31
240 EUR
26 okt 2015 8:08
220 EUR
22 okt 2015 12:05
200 EUR
21 okt 2015 23:59
160 EUR
19 okt 2015 16:44
150 EUR
19 okt 2015 15:41
50 EUR