Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. GN 25. Otydlig sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 32 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
860
9 864
900
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (18 bud)
8 nov 2015 17:53
860 EUR
8
8 nov 2015 17:53
840 EUR
8 nov 2015 17:53
820 EUR
8
8 nov 2015 17:53
800 EUR
8 nov 2015 17:52
780 EUR
8
8 nov 2015 17:52
760 EUR
8 nov 2015 17:29
740 EUR
8 nov 2015 17:29
720 EUR
8 nov 2015 16:36
700 EUR
30 okt 2015 19:31
700 EUR
24 okt 2015 19:54
680 EUR
24 okt 2015 19:54
660 EUR
22 okt 2015 8:04
640 EUR
21 okt 2015 8:30
620 EUR
20 okt 2015 20:40
600 EUR
19 okt 2015 17:24
500 EUR
19 okt 2015 16:47
450 EUR
19 okt 2015 15:44
400 EUR