Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Otydlig sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut.

Klart glas med musch. Höjd 34,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
740
8 488
774
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
10 nov 2015 17:20
740 EUR
10 nov 2015 17:20
720 EUR
9 nov 2015 17:22
700 EUR
26 okt 2015 9:53
680 EUR
20 okt 2015 10:37
350 EUR