Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. GN 25. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -54.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 26 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
720
7 517
814
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (7 bud)
8 nov 2015 16:37
720 EUR
8 nov 2015 16:37
700 EUR
7 nov 2015 20:58
550 EUR
3 nov 2015 7:17
530 EUR
26 okt 2015 9:45
500 EUR
22 okt 2015 8:05
400 EUR
19 okt 2015 15:24
350 EUR