Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Pärlbandet. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1950-tal.

Klart glas, inneslutna bubblor i ellipsform. Höjd 22,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
860
9 864
900
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
9 nov 2015 17:31
860 EUR
9 nov 2015 17:31
840 EUR
9 nov 2015 16:32
800 EUR
3 nov 2015 7:20
780 EUR
26 okt 2015 9:50
750 EUR
20 okt 2015 10:30
650 EUR
20 okt 2015 8:54
550 EUR
19 okt 2015 15:31
450 EUR