Madeleine Pyk – en samling F769

Saara Hopea

(Finland, 1925-1984)
Saara Hopea
(Finland, 1925-1984)

SAARA HOPEA, VAS. Bubbla. Sign. S. Hopea, Nuutajärvi Notsjö -64.

Klart, blått och grönt glas. Höjd 20 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
505
5 323
578
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (10 bud)
8 nov 2015 18:54
505 EUR
8 nov 2015 18:54
500 EUR
8 nov 2015 18:37
420 EUR
8 nov 2015 18:37
400 EUR
8 nov 2015 16:11
360 EUR
8 nov 2015 10:03
340 EUR
4 nov 2015 9:50
320 EUR
26 okt 2015 14:30
300 EUR
26 okt 2015 9:48
280 EUR
19 okt 2015 15:28
200 EUR