Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA. Tillverkare Orno. 1960-tal.

Lampfot i svart läder. Höjd 58 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
1 200
13 656
1 274
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (23 bud)
8 nov 2015 17:02
1 200 EUR
8 nov 2015 17:02
1 160 EUR
8 nov 2015 17:00
1 110 EUR
8 nov 2015 16:59
1 060 EUR
8 nov 2015 16:59
1 010 EUR
8 nov 2015 16:59
1 000 EUR
8 nov 2015 16:58
970 EUR
8 nov 2015 16:58
950 EUR
8 nov 2015 16:58
930 EUR
8 nov 2015 16:58
910 EUR
8 nov 2015 16:58
870 EUR
8 nov 2015 16:58
850 EUR
8 nov 2015 15:47
840 EUR
8 nov 2015 15:47
820 EUR
8 nov 2015 15:47
770 EUR
8 nov 2015 15:47
750 EUR
8 nov 2015 6:20
570 EUR
8 nov 2015 6:20
550 EUR
8 nov 2015 3:09
500 EUR
4 nov 2015 16:30
135 EUR
23 okt 2015 21:09
122 EUR
23 okt 2015 17:28
70 EUR
21 okt 2015 23:55
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

432. Carl Malmsten, matta "Capella, grön", rölakan, ca 205 x 169 cm, signerad CM.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK