Viljo Hirvonen

(Finland)
Viljo Hirvonen
(Finland)

VILJO HIRVONEN, GOLVLAMPA, H 801. Stämplad Valaistustyö, H 801. 1970-talets förstahälft.

Foten klädd i svart läder, skärmen vitmålad metall och mässing. Justerbar höjd ca 165 cm.

Små bucklor och sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
4 800
54 096
5 009
Utropspris
2 000 EUR
Budhistorik (34 bud)
9
8 nov 2015 17:22
4 800 EUR
11
8 nov 2015 17:22
4 800 EUR
9
8 nov 2015 17:21
4 400 EUR
11
8 nov 2015 17:17
4 200 EUR
9
8 nov 2015 17:06
4 000 EUR
11
8 nov 2015 17:04
3 999 EUR
9
8 nov 2015 17:04
3 701 EUR
11
8 nov 2015 17:04
3 601 EUR
11
8 nov 2015 17:03
3 600 EUR
9
8 nov 2015 17:02
3 500 EUR
11
8 nov 2015 17:02
3 499 EUR
9
8 nov 2015 17:01
3 201 EUR
11
8 nov 2015 17:01
3 101 EUR
11
8 nov 2015 16:55
3 100 EUR
9
8 nov 2015 16:54
3 000 EUR
11
8 nov 2015 16:54
2 999 EUR
11
8 nov 2015 16:51
2 100 EUR
12
8 nov 2015 16:51
2 000 EUR
11
8 nov 2015 16:50
1 950 EUR
12
8 nov 2015 16:50
1 900 EUR
11
8 nov 2015 16:50
1 750 EUR
12
8 nov 2015 16:50
1 700 EUR
11
8 nov 2015 16:50
1 600 EUR
10
6 nov 2015 16:44
1 300 EUR
9
5 nov 2015 23:09
1 250 EUR
8
4 nov 2015 21:34
840 EUR
29 okt 2015 22:05
820 EUR
25 okt 2015 10:18
800 EUR
23 okt 2015 21:10
333 EUR
21 okt 2015 15:49
220 EUR
19 okt 2015 22:09
45 EUR
19 okt 2015 21:33
40 EUR
19 okt 2015 21:24
35 EUR
19 okt 2015 14:58
30 EUR