Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORSDLAMPA. Modell 5061. Taito/Idman, 1940/50-tal.

Mässing samt glas. Höjd 41 cm, diameter 41 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
5 600
58 632
6 359
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (30 bud)
11
8 nov 2015 17:11
5 600 EUR
12
8 nov 2015 17:11
5 500 EUR
12
8 nov 2015 17:10
5 400 EUR
11
8 nov 2015 17:10
5 200 EUR
12
8 nov 2015 17:09
5 000 EUR
11
8 nov 2015 17:09
5 000 EUR
12
8 nov 2015 17:03
4 800 EUR
10
8 nov 2015 17:02
4 600 EUR
12
8 nov 2015 17:02
4 500 EUR
12
8 nov 2015 16:24
4 400 EUR
11
8 nov 2015 16:24
4 200 EUR
11
8 nov 2015 16:06
3 600 EUR
9
8 nov 2015 16:06
3 500 EUR
9
8 nov 2015 15:55
3 300 EUR
10
8 nov 2015 14:49
3 200 EUR
9
8 nov 2015 14:49
3 200 EUR
10
8 nov 2015 14:17
2 800 EUR
9
8 nov 2015 14:17
2 700 EUR
9
8 nov 2015 3:09
2 100 EUR
8
5 nov 2015 22:52
2 000 EUR
2 nov 2015 23:02
1 800 EUR
27 okt 2015 0:55
1 700 EUR
22 okt 2015 14:21
1 550 EUR
22 okt 2015 8:00
1 500 EUR
21 okt 2015 23:57
1 400 EUR
20 okt 2015 19:58
1 350 EUR
20 okt 2015 13:06
1 300 EUR
20 okt 2015 9:31
1 250 EUR
19 okt 2015 21:16
1 200 EUR
19 okt 2015 16:29
1 000 EUR