Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

GERDA THESLEFF, KERAMIKSKÅL. Sign. GT Finland, 1915.

Glaserad rödlera. Diameter 29 cm, höjd 14 cm.

Små kantnagg.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
780
8 837
814
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
8 nov 2015 17:25
780 EUR
8 nov 2015 17:25
760 EUR
8 nov 2015 17:24
740 EUR
8 nov 2015 17:22
720 EUR
8 nov 2015 17:22
700 EUR
8 nov 2015 17:22
700 EUR
8 nov 2015 17:19
670 EUR
8 nov 2015 17:19
650 EUR
8 nov 2015 17:19
620 EUR
8 nov 2015 17:18
600 EUR
8 nov 2015 17:16
400 EUR
8 nov 2015 17:16
320 EUR
8 nov 2015 17:01
300 EUR
8 nov 2015 16:57
200 EUR
7 nov 2015 18:08
120 EUR
4 nov 2015 4:32
100 EUR
Maiju Kemppainen

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

63. International Watch Co, "IWC", Schaffhausen, ca 1957.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK