Kerttu Nurminen

(Finland, Född 1943)
Kerttu Nurminen
(Finland, Född 1943)

KERTTU NURMINEN, GLASSKULPTUR. Fisk. Sign. K. Nurminen, Nuutajärvi. Början av 1990-talet.

Flerfärgat filigranglas. Höjd 18 cm, längd 29 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
520
5 964
544
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (10 bud)
9 nov 2015 17:09
520 EUR
9 nov 2015 16:24
500 EUR
9 nov 2015 9:34
480 EUR
8 nov 2015 22:22
460 EUR
8 nov 2015 22:22
450 EUR
6 nov 2015 11:46
440 EUR
6 nov 2015 11:46
420 EUR
6 nov 2015 11:46
400 EUR
23 okt 2015 9:49
350 EUR
19 okt 2015 15:29
175 EUR