Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Tillverkare Orno, 1950-tal. Diameter 51 cm.

Opalglaskupa med mässingsdekor. Diameter 51 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
520
5 860
543
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (7 bud)
8 nov 2015 16:15
520 EUR
8 nov 2015 16:15
500 EUR
8 nov 2015 11:43
373 EUR
8 nov 2015 11:24
353 EUR
24 okt 2015 13:10
333 EUR
23 okt 2015 21:18
222 EUR
19 okt 2015 20:53
200 EUR