Arne Jones E1299

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -55.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Höjd 45,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
3 000
31 620
3 433
Utropspris
2 500 EUR
Budhistorik (17 bud)
8
8 nov 2015 16:07
3 000 EUR
9
8 nov 2015 16:07
2 950 EUR
8
8 nov 2015 16:06
2 800 EUR
8 nov 2015 16:06
2 700 EUR
8 nov 2015 13:41
2 500 EUR
8 nov 2015 13:41
2 400 EUR
7 nov 2015 19:52
2 300 EUR
5 nov 2015 16:08
2 200 EUR
4 nov 2015 21:41
2 100 EUR
4 nov 2015 21:41
2 100 EUR
3 nov 2015 10:00
2 000 EUR
2 nov 2015 22:54
1 850 EUR
2 nov 2015 10:44
1 800 EUR
22 okt 2015 14:36
1 600 EUR
21 okt 2015 23:46
1 550 EUR
21 okt 2015 10:33
1 500 EUR
19 okt 2015 14:18
300 EUR