Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, KONSTGLAS. Haarukka (Gaffel). Sign. A. Okkolin, Riihimäen Lasi Oy. 1957-59.

Klart glas. Höjd 19 cm.

Sedvanligt slitage.

Suomen lasimuseon tutkimusjulkaisu, Lasitutkimuksia XV 2004, Lumpeenkukka Aimo Okkolin, Heikki Matiskainen.
Bild på sidan 64.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 330
15 069
1 388
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (34 bud)
10 nov 2015 18:16
1 330 EUR
8
10 nov 2015 18:16
1 280 EUR
10 nov 2015 18:15
1 230 EUR
8
10 nov 2015 18:15
1 180 EUR
10 nov 2015 18:15
1 120 EUR
8
10 nov 2015 18:15
1 070 EUR
10 nov 2015 18:14
1 010 EUR
8
10 nov 2015 18:14
990 EUR
10 nov 2015 18:14
970 EUR
8
10 nov 2015 18:14
950 EUR
10 nov 2015 18:14
920 EUR
8
10 nov 2015 18:14
900 EUR
10 nov 2015 18:14
870 EUR
8
10 nov 2015 18:14
850 EUR
10 nov 2015 18:13
820 EUR
8
10 nov 2015 18:13
800 EUR
10 nov 2015 18:13
780 EUR
8
10 nov 2015 18:13
760 EUR
10 nov 2015 18:13
740 EUR
8
10 nov 2015 18:13
720 EUR
10 nov 2015 18:13
700 EUR
8
10 nov 2015 18:13
680 EUR
10 nov 2015 18:12
660 EUR
8
10 nov 2015 18:12
640 EUR
10 nov 2015 17:51
620 EUR
10 nov 2015 17:51
600 EUR
4 nov 2015 12:28
500 EUR
23 okt 2015 19:35
480 EUR
22 okt 2015 0:42
377 EUR
21 okt 2015 14:38
350 EUR
21 okt 2015 13:42
310 EUR
20 okt 2015 22:27
270 EUR
20 okt 2015 10:46
250 EUR
20 okt 2015 7:52
30 EUR