Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.

Svart- och vitmålad, perforerad metall, matterat glas och mässingsdelar. 40 x 18 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
800
8 432
916
Utropspris
1 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
11
9 nov 2015 17:15
800 EUR
10
8 nov 2015 14:26
750 EUR
9
8 nov 2015 11:57
700 EUR
8
24 okt 2015 20:25
570 EUR
22 okt 2015 15:10
550 EUR
20 okt 2015 18:30
500 EUR
20 okt 2015 6:15
450 EUR
20 okt 2015 4:55
400 EUR
19 okt 2015 22:09
130 EUR
19 okt 2015 21:50
120 EUR
19 okt 2015 21:28
100 EUR