Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö 1948.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 11,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
425
4 437
481
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (14 bud)
10
10 nov 2015 18:40
425 EUR
9
10 nov 2015 18:39
405 EUR
8
10 nov 2015 18:39
400 EUR
8
8 nov 2015 10:05
385 EUR
4 nov 2015 10:40
365 EUR
4 nov 2015 10:39
345 EUR
4 nov 2015 10:39
340 EUR
26 okt 2015 15:29
320 EUR
26 okt 2015 8:19
300 EUR
24 okt 2015 10:46
280 EUR
22 okt 2015 0:44
240 EUR
21 okt 2015 18:55
220 EUR
21 okt 2015 17:21
200 EUR
20 okt 2015 10:49
150 EUR