Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, SKÅL. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. Sent 1940-tal.

Klart och lila glas med musch. Diam. 22,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Formgivare

Klubbat pris
300
3 132
339
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (6 bud)
9 nov 2015 15:19
300 EUR
2 nov 2015 21:17
280 EUR
22 okt 2015 12:31
150 EUR
22 okt 2015 0:13
120 EUR
21 okt 2015 18:45
100 EUR
19 okt 2015 15:58
50 EUR