Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, KANDELABERPAR. Taito, 1940-tal.

Förnicklad metall. Längd 37 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
721
7 549
819
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (10 bud)
9 nov 2015 17:50
721 EUR
9 nov 2015 17:50
701 EUR
9 nov 2015 17:47
680 EUR
9 nov 2015 17:47
660 EUR
8 nov 2015 3:22
620 EUR
8 nov 2015 3:22
600 EUR
7 nov 2015 20:49
520 EUR
26 okt 2015 15:42
500 EUR
21 okt 2015 17:46
200 EUR
19 okt 2015 21:28
40 EUR