Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9224. Tillverkad av Idman. 1950-tal.

Polerad mässing. Foten beklädd med läder. Höjd 52 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
6 800
70 992
7 691
Utropspris
3 000 EUR
Budhistorik (25 bud)
10 nov 2015 18:35
6 800 EUR
8
10 nov 2015 18:35
6 600 EUR
8
10 nov 2015 18:33
6 400 EUR
10 nov 2015 18:33
6 200 EUR
8
10 nov 2015 18:33
5 800 EUR
10 nov 2015 18:33
5 600 EUR
8
10 nov 2015 18:32
5 300 EUR
10 nov 2015 18:32
5 100 EUR
8
10 nov 2015 11:07
4 800 EUR
8 nov 2015 14:53
4 600 EUR
8 nov 2015 14:53
4 600 EUR
8 nov 2015 14:52
4 400 EUR
8 nov 2015 12:20
4 200 EUR
8 nov 2015 12:20
4 000 EUR
8 nov 2015 11:59
3 850 EUR
8 nov 2015 11:59
3 750 EUR
8 nov 2015 3:28
3 600 EUR
8 nov 2015 3:28
3 500 EUR
8 nov 2015 3:28
3 500 EUR
7 nov 2015 22:07
2 900 EUR
31 okt 2015 1:42
2 800 EUR
29 okt 2015 22:20
2 700 EUR
24 okt 2015 15:13
2 600 EUR
22 okt 2015 15:08
2 500 EUR
20 okt 2015 9:34
2 000 EUR