Eero Saarinen

(Finland, 1910-1961)
Eero Saarinen
(Finland, 1910-1961)

EERO SAARINEN, BORD OCH 6 STOLAR. Tulpan-serien. Knoll International, 1950-tal.

Stol svängbar. Bordets diameter 137 cm.

Renoverade. Vanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
5 400
61 182
5 634
Utropspris
5 000 EUR
Budhistorik (14 bud)
10 nov 2015 19:09
5 400 EUR
8
10 nov 2015 19:09
5 200 EUR
10 nov 2015 19:06
5 000 EUR
8
10 nov 2015 19:06
4 800 EUR
10 nov 2015 19:03
4 600 EUR
8
10 nov 2015 19:03
4 400 EUR
10 nov 2015 8:41
4 200 EUR
4 nov 2015 23:04
4 000 EUR
1 nov 2015 14:05
2 900 EUR
25 okt 2015 10:54
2 200 EUR
21 okt 2015 20:06
2 000 EUR
20 okt 2015 9:15
1 000 EUR
20 okt 2015 8:13
700 EUR
20 okt 2015 0:34
600 EUR