Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Pärlbandet. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -58.

Klart glas, inneslutna bubblor i ellipsform. Höjd 17 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
645
6 734
730
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (10 bud)
9 nov 2015 16:56
645 EUR
9 nov 2015 16:56
625 EUR
9 nov 2015 16:56
620 EUR
9 nov 2015 16:56
600 EUR
7 nov 2015 23:04
495 EUR
7 nov 2015 22:42
435 EUR
7 nov 2015 10:04
395 EUR
20 okt 2015 12:00
350 EUR
20 okt 2015 7:41
170 EUR
19 okt 2015 15:59
150 EUR