Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, A FLOOR LAMP. Tillverkare Oy Taito Ab. Sent 1940-tal.

Mässing, tyg skärm, läderdetalj. Höjd 171 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
2 100
21 924
2 375
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (13 bud)
8 nov 2015 18:59
2 100 EUR
8 nov 2015 18:59
2 000 EUR
8 nov 2015 18:59
1 850 EUR
8 nov 2015 18:59
1 800 EUR
8 nov 2015 18:58
1 650 EUR
8 nov 2015 18:58
1 600 EUR
8 nov 2015 3:19
1 200 EUR
6 nov 2015 23:35
1 000 EUR
6 nov 2015 18:32
666 EUR
2 nov 2015 16:39
500 EUR
29 okt 2015 22:09
450 EUR
23 okt 2015 21:13
399 EUR
22 okt 2015 16:44
350 EUR