Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, TAKLAMPA, AMA 500. Tillverkare Valaistustyö, 1970-talets början.

Vitmålad plåt och mässing. Diameter 31 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
420
4 817
440
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (3 bud)
9 nov 2015 17:04
420 EUR
21 okt 2015 0:19
400 EUR
19 okt 2015 21:27
30 EUR