Heikki Orvola

(Finland, Född 1943)
Heikki Orvola
(Finland, Född 1943)

HEIKKI ORVOLA, TRE BURKAR MED LOCK. Sign. Heikki Orvola, Nuutajärvi Notsjö. 1978.

Formblåst lyster-opalglas. Höjd 16-23 cm.

Sedvanligt slitage.

Heikki Orvola craft design. Mirja Orvola, Kustannus Oohjoinen, 2000. isbn 951-749-335-5.
Compare images and text for pages 114.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

300
3 441
314
Utropspris
700 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
10 nov 2015 18:13
300 EUR
10 nov 2015 16:47
250 EUR
9 nov 2015 16:10
210 EUR
6 nov 2015 18:26
196 EUR
25 okt 2015 17:29
180 EUR
23 okt 2015 19:47
150 EUR
20 okt 2015 14:47
30 EUR