Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, VAS. Auringonkukka (Solros). Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy. Tidigt 1960-tal.

Gul (cerium) slipad kristall. Höjd 22,5 cm, diam. 15,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad

Klubbat pris
500
5 735
523
Utropspris
700 EUR
Budhistorik (5 bud)
7 nov 2015 18:13
500 EUR
26 okt 2015 9:54
480 EUR
20 okt 2015 13:07
450 EUR
20 okt 2015 12:55
400 EUR
20 okt 2015 10:39
350 EUR